STOTKA U UVJERLJIVOJ POBJEDI

U sedmom prvoligaškom nastupu po prvi puta smo ubacili 100 poena. Dobra večer cijele momčadi nagrađena je uvjerljivom pobjedom 109:77 protiv Ribola Kaštela. Dobrom obranom i raznovrsnim rješenjima u napadu od samog smo početka utakmice pokazali tko je gazda na terenu. Već u trećoj minuti smo imali 10:2, a do isteka prvih deset minuta ostvarili smo plus dvadeset i četiri (34:10). U istom ritmu nastavili smo i u drugom periodu igre nedopustivši gostima da nam spuste prednost, štoviše u 15. smo minuti imali i velikih 48:16.
Nastavak susreta nije donio veće promjene, jer gosti koji su inače najefikasnija momčada lige jednostavno nisu imali svoj dan, dok su naši igrači odigrali fantastičnu utakmicu u kojoj su okupljeni gledatelji mogli vidjeti cijeli sijaset dobrih i atraktivnih poteza. -Dobro smo otvorili utakmicu i ono na čemu sam ja inzistirao od početka sezone sada to sve bolje i bolje radimo. Tu mislim na energiju u obrani iz čega je proizašao veliki broj laganih koševa iz kontre i polukontre. Osim naše dobre napadačke večeri, bitna je bila obrana u kojoj nam je najbolji napad lige ubacio 77 poena, dok im je prosjek 95. Mislim da je to odlučilo utakmicu- izjavio je naš trener, Zvonimir Kovačević.
Najefikasniji igrač u našoj momčadi bio je Ante Toni Žižić koji je ubacio 29 poena i sakupio 11 skokova, a među dvocifrenima bili su i Herendić sa 17, Rogić s 12, Gazić s 11 i Krasić s 10, dok je prve poene u A-1 ligi ubacio i mladi Nino Tomić.