ZABOK I GORICA U FINALU

U sutrašnjem finalu „GORICE 45“ kojim naš klub slavi 45 godina igrat će Zabok koji je pobijedio Zagreb i pomalo iznenađujuće naša momčad koja je nadigrala Jolly.
U prvom polufinalnom dvoboju između Zaboka i Zagreba pobjeda je rezultatom 73:70 pripala momčadi Dragutina Črnjevića. Momčad Zagreba u prednosti je bila cijelo prvo poluvrijeme, a početkom nastavka u jednom periodu imali su i plus sedam što im je i bila najveća prednost koja je ubrzo prešla na stranu Zaboka, koji je u zanimljivoj završnici sačuvao prednost koju je stekao.

KK ZAGREB – KK ZABOK 70:73 (16:16, 21:16, 14:20, 19:20)
KK ZAGREB: Mileković 6, Milekić, Krstanović 2, Ušić 11, Milatić, Božić 10, Batur 17, Marčinković 5, Perić, Žugaj, Vučić 19. TRENER: Danijel Jusup
KK ZABOK: Zrnić 12, Rajić, Anzulović 12, Lež, Martinko, Vlaić 11, Črnjević, Marić, Tuđen 3, Jurlina 14, Žganec 2, Smolić 19. TRENER: Dragutni Črnjević

U drugom polufinalnom susretu naša momčad koja je jučer gostovala u Mađarskoj priredila je malo iznenađenje svladavši s 84:74 Jolly. Odmah na startu izabranici trenera Zvonimira Kovačevića stekli su prednost od 14:1, ostavivši momčad iz Šibenika bez ubačaja iz igre 4,5 minuta. Do poluvremena u jednom trenutku imalai smo i prednost od 21 koša (42:21). U nastavku susreta gosti su pokušala smanjiti prednost, no dalje od časnog poraza nisu mogli.

KK GORICA – KK JOLLY JBŠ 84:74 (29:15, 24:19, 20:25, 11:16)
KK GORICA: Majcunić 11, Primorac 24, Petrović 15, Divić, Gril, Herendić 8, Kuga, Gazić 2, Krasić 19, Pašalić 4. TRENER: Zvonimir Kovačević
KK JOLLY JBŠ: Gulam 4, Roso, Pavlović 8, Katura, 22 Šekelja, Mašić 13, Mrva 13, Najev 1, Junaković 9, Bilanović. TRENER: Mladen Erjavec