POBJEDNIČKI KROZ SLAVONSKI BROD

Na prvom ovosezonskom gostovanju odigrali smo hrabru utakmicu u kojoj smo ostvarili i prvu, možemo slobodno reći povijesnu pobjedu za naš klub u prvoligaškoj konkurenciji. Kod Slavonskog Broda smo slavili sa pola koša rezultatom 72:71 u utakmici u kojoj smo stvari na terenu kontrolirali 35 minuta. Posljednjih pet je za zaborav, jer smo umalo prosuli već dobivenu utakmicu u kojoj su povukli oni najiskusniji, Nino Primorac i Bariša Krasić koji su ubacili po 18 poena.
Dobrim otvaranjem utakmice nakon pet uzastopnih poena Ivana Majcunića stekli smo prednost od 7:2, da bi po okončanju prvih deset minuta bili u prednosti od četiri poena (20:16). Nino Primorac koji je u prvih deset minuta postigao dvije trice, drugi period igre je otvorio s pet uzastopnih poena kojima smo se odvojili na 25:18. Nakon tri vezana bacanja Roka Rogića i trice Bariše Krasića u posljednoj minuti smo poveli sa 40:30, da bi domaćini do odlaska na odmor preko Ćubele i Krstanovića smanjili na 40:34.
U nastavak susreta domaćini ulaze puno bolje te nakon dviju trica Ivana Ćubele dolaze na minimalan zaostatak od 42:40, da bi u 24. minuti na semaforu svijetlilo 46:46, nakon čega je naš strateg Zvonimir Kovačević pozvao minutu odmora. Bariša Krasić nam s dvije uzastopne trice donosi vodstvo od 55:48 u 26. minuti utakmice, da bi košem Žižića na ulazu u posljednju minutu poveli sa 61:50.
Tricom Ivana Majcunića u 32. minuti smo stekli i najvećih plus 12 (56:68), da bi još jednom tricom danas rasploženog Bariše Krasića poveli sa 71:58 U 34. minuti. Domaćini nas u narednih gotovo pet minuta ostavljaju bez koša, te nam se serijom od 10:0 približavaju na 71:68 na ulazu u posljednju minutu, a preko Ivana Ćubele smanjuju na 72:71 što je i bio krajnji rezultat utakmice.