PAMTI SE POBJEDA

Teže od očekivanog ostvarili smo pobjedu protiv danas jako dobrog Grafičara, koji je u Velikoj Gorici poražen sa 77:67. Poraz i umor od putavanja iz Kaštela ipak su ostavili traga na momčadi, koja je danas bila oslabljena za neigranje kapetana Nine Primorca, što su neugodni gosti iz Ludbrega znali iskoristiti.
Utakmicu su bolje otvorili gosti koji su preko Maria Novaka održavali minimalnu prednost. Već u 6. minuti trener Zvonimir Kovačević morao je zatražiti minutu odmora kako bi razbudio momčad. Tricom Herendića poveli smo s 10:9, na što gosti uzvraćaju tricama Novaka i Bušića za vodstvo od 10:15.
Drugu četvrtinu Grafičar otvara tricom kojom su stekli šest koševa prednosti (16:22). Kao i u prethodne dvije utakmice u drugoj četvrtini svojim koševima nas je držao Filip Bundović koji je u tom periodu postigao deset poena. U 16. minuti ponovno smo imali minimalno vodstvo 27:26. Gosti tada ponovno rade seriju od 7:0 kojom su stekli šest koševa prednosti (27:33), da bi se na odmor otišlo s njihovom minimalnom prednošću (34:35).
U trećem periodu nešto boljom igrom polako smo počeli preuzimati kontrolu nad utakmicom. Serijom 11:0 u 18. smo minuti imali plus deset (54:44), da bi Majcunić tricom donio 57:46. Završne minute ponovno pripadaju gostima koji se serijom 8:0 koju je tricom zaključio Manuel Novak vraćaju u susret smanjivši na 57:54.
Posljednnjih deset minuta uporni gosti cijelo vrijeme održavaju rezultatsku neizvjesnost, koja je otklonjena u posljednje dvije minute u kojima smo sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja upisali pobjedu, koja nam je vratila osmjeh na lice.
Prvi strijelac u našoj momčadi bio je Ivan Svoboda koji je ubacio 18 koševa, dok je kod gostiju s 20 najučinkovitiji bio Mario Novak.