JOŠ NIJE GOTOVO

Današnjim porazom od Samobora još malo smo odgodili potvrdu prvog mjesta i ostavili nadu Hermes Analitici i Dubravi da možda mogu do kraja. Pristup lako obio nam se o glavu, te smo u susretu sa Samoborom doživjeli prvi domaći poraz. Samoborci su utakmicu u svoju korist riješili rezultatom 84:74. Time je zaustavljena i naša pobjednička serija u kojoj smo ostvarili 12 uzastopnih pobjeda. –Pobijedila je momčad koja je više željela pobjedu i ja im čestitam na tome. Loše smo otvorili utakmicu, a tako smo i igrali većim dijelom. Nadam se da će dečki iz ovog izvući pouke, te da ćemo u naredna tri kola pokazati pravo lice- nakon utakmice je rekao trener Zvonimir Kovačević.
Serijom 10:0, gosti su naše vodstvo od 4:2 preokrenuli u 4:12 ostavivši našu momčad pet minuta bez koša. Seriju je prekinuo Ivan Majcunić koji je pogodio dva slobodna bacanja, a zahvaljujući tricama kapetana Nine Primorca nakon prvih deset minuta bili smo samo pola koša u zaostatku (20:21). Sve do 15. minute gosti su imali vodstvo, da bi polaganjem Tušeka naša momčad nakon početnog vodstva od 4:2, povela s 31:30. Vezanim tricama Urlija i Primorca u 17. minuti smo imali 37:32, a na odlasku na odmor 45:41.
Sredinom treće četvrtine gosti serijom 11:0, naše vodstvo od 51:47, preokreću u 51:58. Mirisalo je već tada na senzaciju, do koje su gosti i došli. Igralo se u posljednjoj četvrtini koš za koš. Iako smo tricom Tušeka pet minuta prije kraja poveli sa 69:67, gosti se nisu predali nego su strpljivom igrom u napadu držali utakmicu u neizvjesnosti. Posljednje vodstvo imali smo dvije minute prije kraja (74:73), da bi gosti furioznom završnicom otišli na potpuno zasluženih 74:84.