UVJERLJIVI KONTRA MLADOSTI

Pobjednički niz traje i dalje. Protiv Mladosti smo stigli i do šesnaeste prvenstvene pobjede. Nakon nešto lošijeg otvaranja na kraju smo upisali uvjerljivu pobjedu 99:77, kojom smo došli na tri koraka od prvog mjesta i prvoligaških kvalifikacija.
Loš ulazak u utakmicu, gosti iz Zagreba su znali iskoristiti, te su većim dijelom prve četvrtine bili u vodstvu. Najveću prednost Cedevitine nade su imale u petoj minuti kad su vodile rezultatom 13:8. Samo četiri minute kasnije tricom Gazića stekli smo prvo vodstvo 16:15, ali do kraja četvrtine gosti postižu četiri koša, te taj period igre završavaju u svoju koristi rezultatom 19:16.
Druga četvrtina u potpunosti je pripala našoj momčadi, pogotovo posljednjih pet minuta u kojima smo stekli i značajniju prednost koju nismo ispustili do kraja utakmice. U tom periodu igre pogodili smo četiri uzastopne trice (Pašalić 2, Kuga i Gazić), kojima smo u 19. minuti poveli 41:32. Tricom Mikšića gosti su na odmor otišli sa zaostatkom od šest poena (41:35).
U nastavku utakmice igrači trenera Zvonimira Kovačevića još su malo pritisnuli, te je prednost konstantno rasla. U 25. minuti bilo je plus deset (51:41), da bi gosti s tri uzastopne trice još uvijek držali utakmicu u nemirnim vodama. Najviše problema gostujućoj momčadi u tim je trenucima zadavao Ivan Papac koji je postigao deset uzastopnih koševa.
Serijom 12:2 na početku četvrte četvrtine Gorica je riješila pitanje pobjednika, jer je šest minuta prije kraja na semaforu svjetlilo 79:61. Dvije minute prije kraja tricom Gazića prednost je otišla na plus 21 (91:70), a tako visoku prednost sačuvali smo do isteka četrdesete minute.