PLUS DVADESET PROTIV ZRINJEVCA

Sinoćnjom utakmicom između Gorice i Zrinjevca okončano je petnaesto ligaško kolo. Uvjerljivom pobjedom 83:63 zadržali smo prvo mjesto i puni samopouzdanja odlazimo na subotnji derbi u Dubravu, koji će u mnogo čemu odrediti daljnji tijek prvenstva.
Loše je Gorica otvorila utakmicu što je mlada momčad Cibone iskoristila te je prvu dionicu igre riješila u svoju korist s minimalnom prednošću 19:20. Početkom druge četvrtine igrači trenera Zvonimira Kovačevića ubacili su i višu brzinu te su u četiri minte serijom 16:4, po prvi puta otišli na dvoznamenkastu prednost (35:24). Do odlaska na odmor prednost je narasla na plus 18 (50:32), čime je pitanje pobjednika bilo riješeno.
U nastavaku utakmice u jednom trenutku Gorica je imala i 25 poena viška, da bi gosti u 35. minuti došli na dvanaest poena zaostatka (72:60), nakon čega je domaća momčad serijom 11:3, zaključila utakmicu za uvjerljivih 83:63.
-Svaku utakmicu moramo ući stoposto, jer u prvoj četvrtini smo vidjeli što nam se desi ako uđemo slabijim pristupom. Kad smo stisnuli na maksimum stvari su sjele na svoje mjesto- rekao je Vlado Pašalić.
Pobjedom je Gorica ponovno vodeća momčad prvenstva s pobjedom više od drugoplasirane Dubrave, kod koje se gostuje u subotu u 16,30 sati.
-To su dvije najjače momčadi druge lige, što garantira odličnu utakmicu. Vjerujem da ćemo osvojiti dva boda. Trebamo igrati strpljivo u napadu i čvrsto u obrani što nas je i krasilo tijekom cijele sezone- o derbiju će Pašalić.