DRUGA ZA REDOM

Pobjeda protiv Ribole Kaštela prva je gostujuća pobjeda naše momčadi ove sezone, te druga uzastopna koja nas je nakon pet odrađenih utakmica smjestila na drugo mjesto. Pobjeda ostvarena u prošlom kolu protiv Jollya bila je dodatni poticaj za igrače trenera Josipa Sesara koji su u kaštelanskoj Sokolani s 99:72 slavili protiv Ribola Kaštela.
Uvodno traženje naših igrača u prvih pet minuta omogućilo je domaćinima da povedu s 11:5, međutim njihova prednost bila je kratkog vijeka, jer na isteku prvih dvadeset minuta imali smo dvozmamenksatu prednost (14:26). Istim tempom smo nastavili i tijekom druge četvrtine kada smo imali i 28 koševa viška, da bi na odmor otišli s vodstvom od 54:33.
U nastavku susreta naši igrači domaćim košarkašima ni u jednom trenutku nisu dopustili da prednost spuste ispod dvadeset poena, štoviše u više smo navrata imali i tridesetak poena viška.  -Odigrali smo dobru utakmicu u kojoj smo jedino u početnih par minuta bili u podređenom položaju, no na brzinu smo se uspjeli posložiti, jer smo se dobro pripremili za ovu utakmicu. Zatvorili smo obrambeni skok, a iz toga smo razvijali brze kontranapade koji su nam donijeli veliku prednost, nakon čega nam je bilo puno lakše igrati. To su osjetili i momci, te su to iskoristili za uvjerljivu i više nego zasluženu pobjedu- o utakmici će trener Josip Sesar.
Marko Petrović i Bruno Skokna s 18 su poena bili najraspoloženiji u našim redovima, a uz njih dvocifren učinak po broju ubačaja imali su još i Marin Zrnić s 13, te Ivan Papac s 10 poena kojima je pridodao i isto toliko skokova. -Jednostavno smo ih pretrčali. Ne treba nikog isticati, jer smo ponovno odigrali timski. Ovoga puta šut za tri poena nam nije bio glavna odlika, no zato su neke druge stvari bile na nivou- podvukao je trener Sesar.