KVARNER OPRAVDAO ULOGU FAVORITA

U 13. kolu A-1 lige gostovali smo u Rijeci kod momčadi Kvarnera koja je opravdala ulogu favorita i upisala pobjedu rezultatom 93:69. Neizvjesno prvo poluvrijeme koje smo završili u minusu od četiri poena (46:42), nismo ponovili u nastavku susreta te smo na kraju uvjerljivo poraženi.
Prvi period igre protekao je u odmjeravanju snaga jer niti jedna momčad nije ostvarila osjetniju prednost, a tricom Roka Rogića prvih deset minuta završili smo s prednošću od tri poena (22:25). Početkom druge četvrtine imali smo i najvećih plus pet. Bila je to ujedno i naša posljednja prednost na utakmici, jer su domaći košarkaši polako povećavali prednost. U drugom dijelu igrači Marijana Mancea rade nam mini seriju 8:2 stekavši dvoznamenkastu prednost, a novom serijom na početku posljednje četvrtine (10:0) rješavaju pitanje pobjednika.
Utakmica u Rijeci bila je prva koju smo odigrali bez kapetana Nine Primorca i Vlade Pašalića koji su se odlučili povući s košarkaških terena, dok su u Rijeci po prvi puta u dresu našeg kluba debitirali David Ušić i Karlo Lebo.