KK Zrinjevac 1937 – KA Basketball 75:80

U sklopu 3. muške lige Centar jučer je odigrano 7. kolo u kojem je Zrinjevac 1937 poražen od KA Basketballa rezultatom 75:80.

TREĆA LIGA – CENTAR, 7. KOLO 1 2 3 4 KRAJ
Zrinjevac 1937 26 21 7 21 75
KA Basketball 15 28 18 19 80
03.12.2023. / 19:45 47:43 28:37
Zrinjevac 1937
Nino Kotrulja 24, Lovro Došen 22, Jakov Ninić 13, Manuel Lacić 6, Fran Stipić 5, Matej Ružić 4, Andrej Mudrinić 1, Marko Baričić 0, Ante Tomić 0, J Matić 0.
KA Basketball
Dominik Pastuhović 20, Luka Ćosić 16, Pavao Močnik 12, Karlo Vladić 10, Jure Marjanica 10, Mateo Car 6, Tomislav Beber 4, Andro Kasunić 2, Kale Marković 0, Marko Ivošević 0, Jure Franko 0, Sven Marković 0.

Za razliku od nekih prijašnjih utakmica u kojima smo morali loviti početni zaostatak za protivnikom ovaj put su naši mladići u dresu Zrinjevca odlično otvorili utakmicu. Protok lopte je bio dobar i brz i tražio se igrač u najizglednijoj poziciji. Preko Kotrulje, Ružića i Stipića brzo dolazimo do dvoznamenkastog vodstva (12:2), a sve je začinio Ninić u 6. minuti tricom za +15 (19:4).

Međutim, gosti iz Karlovca se nisu predavali i koriste izostanak naše unutarnje linije (Perica, Stojanov, Dragojević) pa do kraja četvrtine smanjuju na 25:16. Poslije malog odmora kolektivnu igru zamijenili smo solo akcijama pa nas Karlovčani ubrzano sustižu i u 14. minuti zaliha nam se smanjila na samo 3 poena prednosti (32:29). Do kraja poluvremena ipak smo stabilizirali igru i zadržali prednost pa se na veliki odmor otišlo s rezultatom 47:43.

U nastavku igre uslijedio je energetski pad Goričana pa gosti u 32. minuti po prvi put poravnavaju rezultat (47:47), a do kraja četvrtine bacaju nas u zaostatak od 7 poena (54:71). Najveću prednost Karlovčani imaju u 33. minuti (57:67) poslije ubačaja Marjanice. Međutim mladi Bikovi se nisu predavali i preko Lacića i Ninića stižemo na samo -1 (70:71). Umjesto potpunog preokreta neoprezno gubimo nekoliko lopti, a Močnik nas na drugom kraju parketa kažnjava tricama. U 39. minutu ušli smo tako s nedostižnih 70:79, a konačnih 75:80 s jednim ubačenim slobodnim bacanjem postavlja Došen . Time smo ubilježili prvi domaći poraz i sada smo u sredini tablice s omjerom 3:3.