DOBAR OTPOR VODEĆOJ MOMČADI PRVENSTVA

Završni turnir Kupa Krešimira Ćosića pobjedom 95:86 izborila je vodeća momčad A-1 lige, Kvarner 2010. Pružili su naši igrači dobar otpor gostima iz Rijeke, no duža klupa, te bolja šutersku večer (ubačenih 17 trica, op.a) bila je na strani momčadi trenera Marijana Mancea.
Izabranici trenera Zvonimira Kovačevića dobro su ušli u susret te su na krilima raspoloženog Bariše Krasića, koji je susret završio s 34 poena u posljednjim trenucima prve četvrtine imali 21:16, no Cinac je sa zvukom sirene pogodio tricu tako da su gosti prvih deset minuta završili u minusu od dva poena. Krasić drugu četvrtinu otvara s dvije nove trice u prvih 30 sekundi, čime stječemo velikih 27:19, što je natjeralo gostujućeg trenera na minutu odmora. Nakon toga Riječani nam rade seriju 21:4, kojom su poveli s 40:31, a stečeno vodstvo ne ispuštaju do kraja susreta.
S dvije uzastopne trice na početku treće četvrtine gosti su poveli s 55:39, da bi u posljednjih deset minuta ušli s minusom od petnaest poena (77:62). Međutim, u posljednjih deset minuta stigli smo nadomak preokreta, s dvije uzastopne trice Petrovića, te tricom i polaganjem Krasića u posljednje tri minute približili smo se na samo tri poena zaostatka (83:80). Povezali smo nakon toga još dvije dobre obrane, no u napadu nam je nedostajalo koncentracije te pokušaji Petrovića i Gazića nisu završili ubačajima, dok je s druge strane Štemberger stavio novu tricu i slobodno bacanje za 87:80, čime je Kvarner odveo na završni turnir Kupa nakon 20 godina.