40 godina kluba

OBILJEŽAVANJU
40. GODIŠNJICE KOŠARKAŠKOG KLUBA GORICA

Ove godine Košarkaški klub Gorica slavi 40 godina od osnutka kluba, te smo organizacijom Međunarodnog košarkaškog seniorskog turnira obilježili ovaj vrijedni jubilej. Turnir se održao 17. i 18. rujna 2009. godine, a na njemu su sudjelovali eminentni hrvatski i europski klubovi:

BC UNIKS KAZAN (RUSIJA) – ovogodišnji osvajač Kupa Rusije i 16.-finalista ULEB Kupa
KK ZADAR – višestruki prvak Hrvatske i osvajač Kupa Hrvatske, četvrt finalista ULEB Kupa i član NLB lige
KK CEDEVITA – jedan od ponajboljih hrvatskih klubova, novi član NLB lige
KK GORICA – domaćin turnira, član A-2 košarkaške lige

image001

Turnir se igrao u dvorani velikogoričkih Srednjih škola, koju smo velikim zalaganjem volontera uredili da je zaista izgledala vrhunski. Nakon prvog dana Cedevita je ušla u finale laganom pobjedom 87:52 protiv Gorice, dok je u drugom polufinalu viđena neizvjesna i zanimljiva utakmica u kojoj je Unics sa 72:69 pobijedio Zadrane.

image003U utakmici za treće mjesto Gorica je prvo poluvrijeme pružala otpor puno jačem Zadru, no u drugom dijelu gosti su ubacili u višu brzinu i završilo je uvjerljivih 105:43, a sve je završilo zajedničkim slikanjem za arhivu.
U finalu Cedevita je puno lakše od očekivanog pobijedila očito umorne Ruse rezultatom 85:55 i sasvim zasluženo osvojila naslov pobjednika turnira.
Kroz dva dana trajanja turnira vidjeli smo brojna poznata imena iz političkog i sportskog miljea. Uz ministra financija i predsjednika KK Gorica Ivana Šukera koji je pratio sve utakmice na turniru, tu su bili i prvi ljudi Grada Dražen Barišić i Ervin Kolarec, dožupan Zagrebačke županije Rudolf Vujević, predsjednik i tajnik Zajednice športova Zagrebačke županije Vladimir Bregović i Juro Horvat, predsjednik Atlantic grupe Emil Tedeschi, treneri Boris Sinković, Željko Ciglar, Vlado Vanjak, Pino Grdović i mnogi drugi.

Među brojnim uglednim imenima bio je i predsjednik Hrvatskog olimpijskog odbora Zlatko Mateša koji je košarkaškom klubu Gorica uručio Povelju HOO-a povodom 40.-te godišnjice kluba. image005
Posebno nas je obradovao dolazak brojnih igrača i igračica koji su kroz 40 godina igrali za naš klub i koji su se sa zadovoljstvom odazvali da budu gosti turnira. Svaki je nakon turnira na prigodnom domjenku za uspomenu dobio na poklon plaketu, majicu i klupske suvenire.

Tijekom turnira, a i poslije njega, primali smo samo riječi hvale za organizaciju turnira, kako od svih sudionika, tako i od svih gostiju i posjetitelja turnira.